Nowe rozdanie Winnicy Jakubów

Winnica Jakubów niedawno zadebiutowała z nowymi rocznikami swoich win. Wśród debiutów znajdziecie znane i lubiane pozycje, ale też coś nowego. Biorąc jednak pod uwagę, że rocznik 2019 dał zupełnie inne możliwości winiarzom w kwestii (choćby) uzyskania wyższej kwasowości - wszystkie debiutanckie wina częstują nas nowymi doznaniami. Wśród degustowanych, na szczególną uwagę zasługują poniższe...

WINNICA JAKUBÓW TRAMINER 2019
Zupełnie wytrawny Traminer, z przyjemną, nietypową dla odmiany kwasowością. Dzięki niej, wino jest świeże i radosne. Subtelne igiełki na języku to efekt młodości, ale pewnie też częściowej fermentacji na dzikich drożdżach. Nos jest charakterystyczny, różany, z akcentami różowego grejpfruta i niuansem liczi oraz nektarynki.
CENA: 68,00

WINNICA JAKUBOW YACUBUS ORANGE
Wino wielorocznikowe, z trzech różnych nastawów (Hibernal & Riesling 2019; Solaris 2019 i Hibernal & Riesling 2018). Każdy z tych nastawów fermentował spontanicznie na skórkach, bez kontroli temperatury, przez 4 tygodnie. Część wina leżakowała w nowej beczce z dębu slawońskiego (barrique) przez ponad pół roku. Nos jest obfity, wielopłaszczyznowy. Dominuje dojrzała, nakłuta goździkami pomarańcza, ale doszukamy się także suszonej moreli, papai oraz spadów mirabelkowych. Usta są kremowe i sprężyste jednocześnie, ze świdrującą kwasowością, która stanowi kontrę dla wielości doznań. Na finiszu doszukamy się marynowanego imbiru i renklody.
CENA: 72,00

 WINNICA JAKUBÓW DORNFELDER
Kolejne wielorocznikowe wino, tym razem powstałe z połączenia win z dwóch diametralnie różnych roczników. 2017, który dał wino wiotkie, o wysokiej kwasowości, z ciepłym 2018 gwarantującym winu wyższą cielistość i słodycz dojrzałych owoców. Wina z obu roczników leżakowały rok w beczkach z dębu francuskiego, po czy zostały połączone. Pierwszy nos jest niezwykle jagodowy, a powiedziałbym nawet że jagodziankowy. Można doszukać się drożdżowości i przetworów jagodowych. Ciekawy jest niuans mleczny, jogurtowy dodający gładkości aromatowi. W drugim nosie pojawiają się lukrecja, tytoń i papryka. Usta są delikatnie wytrawne, gładkie, kremowe oraz kwasowe jednocześnie. Jedno z lepszych aktualnie czerwonych win polskich.
CENA: 84,00

 WINNICA JAKUBÓW SOLARIS 2019
Słynne słodkie Solarisy Michała Pajdosza mają swoją kontynuację w nowym roczniku. Nie jest to aż tak słodkie wino jak w 2018, ale wciąż ma zarówno spory cukier resztkowy, jak i wspaniały balans z kwasowością (72g cukru/l i 8,5g kwasowości/l). Wino jest jeszcze bardzo młode i będzie się interesująco rozwijać, a już dziś urzeka aromatami rodzynek, kandyzowanych brzoskwiń, konfitury pigwowej i słodkiej gruszki w winie. Usta są kremowe, pełne, ale dzięki kwasowości finisz jest nawet dość wytrawny i subtelnie słony.
CENA: 62,00

 x 

Twój koszyk jest pusty